Voříšek

16. dubna 2008 v 18:41 |  Psi obecně
Historie "voříška" Křížence
Historie voříška je stará stejně tak jako první plemeno psa.
Pes byl v minulosti zvíře divoké, teprve časem se začal přizpůsobovat životu člověka, nechal se ochočit a zdomácněl. Kynologové se dodnes přou o psích předcích, nejpravděpodobnější se zdá být, že předkem byl vlk. Mohlo však dojít i ke křížení vlků se šakaly a možná i s liškami. Rodová příbuznost vlka a psa se ukazuje také v nejrůznějších vědeckých pracích. Úmyslným křížením psů vznikaly dnešní nám známé rasy, neúmyslné křížení má za následek(stejně jako dnes) křížence voříšky.

Povaha Voříška

Psi křížení jsou obvykle velmi veselí, přítulní, laskaví,přívětiví, hraví, energičtí, inteligentní, poslušní, přizpůsobiví, milí a citliví. Bývají oddaní své rodině a většinou zbožňují děti. Obvykle jsou hodně odvážní a vyhledávají šarvátky a malé boje s jinými psy, mají rádi společnost jak lidí, tak zvířat, na kočky a jiná domácí zvířata je však třeba je již od mala zvykat.Stejně tak, jako mezi "značkovými" psy, mohou být i zde výjimk vymykající se "standartu". Psi kříženci bývají nejzdravějšími psy.

Popis Voříška

U voříška není nikdy100% jistý jeho vzhled, dá se však mírně odhadnout, známe-li rodiče našeho štěňátka. Voříšci bývají jak krátkosrstí tak dlouhosrstí, není výjimkou, že má pejsek oba druhy srstí zároveň( ½ těla krátkosrstá a 2/2 těla dlouhosrstá) stejné je to i s oušky, kdy jedno může pevně stát na temeni hlavy a druhé volně splývat podél lícní kosti.

Plemenný standart
Neuznáno FCI

Péče

Péče o voříška je závislá na jeho vzhledu, dlouhosrsté psy je třeba pravidelně vyčesávat a kartáčovat, u všech pejsků je důležité pravidelné čištění uší, očí, zastřihávání srsti mezi polštářky pacek a zkracování drápků. Koupání psa závisí na jeho hygienických návycích, počasí a způsobu života.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

zkus nekliknout :X

Click:) 100% (68)

Komentáře

1 Katka+Tara Katka+Tara | Web | 24. července 2008 v 18:30 | Reagovat

Ahojky děkujem za milý vzkazík ;-) Meguška je nádherná slečna ;-) :)

Přejeme vám spoustu úspěchů do budoucna.Měj te se krásně a zase se někdy přidtě kouknout na naše stránky my na vaše taky ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama