Červenec 2008

Fotečky od Maminky :) 27.7

28. července 2008 v 21:51 | Klárka |  Fotogalerie
FOTA z 27.7→ Výlet za Dorkou→ Matkou Megie

Další fotky na www.rajce.idnes.cz

Dorka
moc si podobné nejsme že?:)
Běžím.. bylo tam vážně krásně
Čekám na paničku:)
Dorinka:)
A takhle se pereme:)
Moje panička Klárka s Dorotkou:)

27.7 08 Byli jsme u DORKY :)

27. července 2008 v 21:40 | ╬Mrs.Kl@jka╬ |  Deníček
Ahojda:) téda tak jsem dneska po pů roce viděla mou maminku dorku:)
Bylo to moc super:)
Asi v půl 11 se paničky začali balit a vpůl 12 jsme vyjeli.. Stavěli jsme na benzínce, a pak už jsme jen jeli a jeli.. /cesta trvala 2 hodiny/:)
A pak jsme přijeli tam.. tam kde jsem prožívala moje první dny života:) Eliška→ moje minulá panička, mě přišla přivítat.. pak jsme si sedli do altánku a zachvíli přišla s maminkou dorotkou, nejprve raději na vodítku, protože od té doby co je vykastrovaná prý moc nemá ráda pejsky.. Jak jsme se začali očuchávat tak nejdříve trošku vyjela /komu by se taky líbilo kdyby jí někdo "vlezl" tam kde je pán:)
Ale pak už to bylo dobrý:) Podle mé paničky máme uplně stejnou povahu..:) obě dvě malé hyperaktviní potvůrky:) Pohráli jsme si a šli jsme na výlet.. šli jsme a šli.:) přes pole přes louky i dokonce přes potok.. ale daleko to nebylo.. :) když už jsme byli u Jinolických rybníččků, měli jsme se jít vykoupat:) Dorka tam skočila hned ale mě se nechtělo, později jsem se ale už koupala taky..:)
Nakonec jsme se zastavili v Kempu kde jsme si odpočali a páníčkové si dali něco dobrýho k snědku..:)
Zpátky jsme šli přes lesík a mojí paničku zase chytla "fotící" mánie a tak chodila pozadu a pořád mě "blejskala" :) Musím říct že je tam nádherná příroda a kdybych se tak nebála určitě bych se tam pořádně vydováděla jako dorka :)
Nakonec jsme si povídali v altánku u Elišky /resp. Páničci si povídali, já spinkala nebo si hrála s Dorkou/, dokonce přišli i Elišky rodiče tak si mě taky prohlédli..:)
Pak nastalo loučení,rozloučili jsme se, a největší loučení bylo s Dorkou, asi jsme to cítili že se zase dlouho neuvidíme tak jsme ještě chvíli řádili:) bylo to moc super..:)
Já i panička jsme odjížděli s blaženým pocitem.. Byl to krásně strávený den, Eliška je moc milá slečna, a moje maminka Dorka je ta nejlepší mamča jakou jsem si mohla přát...
Už se těším až se zase někdy v budoucnu uvidíme..:)
Pac a Pusu Megie a Klárka :-*
Fotky přidáme zítra

Odkazy a Bannery

24. července 2008 v 22:46 | Klárka a Megie |  Odkazy
NÁŠ BANNER
Na svůj web můžeš umístit náš banner:


Pokud ještě nejsi v odkazech a chtěl by jsi stačí napsat koment.

ODKAZY

KAMARÁDI, PEJSCI..:

Shelly a Claudie kamarádi od nás:)
Krásný zlatý voříšek Perlinka (bohužel jsem nenašla váš baner)

BANERY

Brita


soukromé stránky


--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jiné odkazy


Náš Banner

24. července 2008 v 22:22 | Klárka |  Odkazy

http://nd.blog.cz/m/megie-mujpes.blog.cz/obrazky/31778377.jpg

POVELY

24. července 2008 v 18:43 | Klárka |  Výcvik

POVELY které zvládáme:

SEDNI→ Zvládáme
LEHNI→ Zvládáme
KE MNĚ/pejsek přiběhne a předsedne si/→ Dopilováváme, když jsme sami příjde vždycky hned ale jak jí něco ruší /pejsci/ tak nejde
K NOZE/pejsek po přisednutí před pánem obejdne nohu a sende si nalevo/→ To nám jde megie byla dříve učená že rovnou nohu obcházela, a tak se teď učí ještě přisedávat před nohou.
ŠTĚKEJ→ Zvládáme
MRTVOLKA→ Zvládáme
KOLO→ Zvládáme
VSTAŇ→ Zvládáme
ZŮSTAŇ→ Zvládáme
ČEKEJ→ Teď jsme dlouho netrénovali, ale doučíme se znovu
NESMÍŠ→ Zvládáme
FUJ→ Zvládáme
HLEDEJ→ Zvládáme
POVELY Z AGILITY
HOP/pejsek přeskočí přes překážku/ → Celkem Zvládáme
HOPLÁÁ→ Zvládáme
TUNEL→ Zvládáme/megie chodí ráda/
SKRZ→ Zvládáme /megie chodí ráda/
SLALOM→ Začínáme takže při probíhání říkáme SLA / jedna tyčky/ LOM /druhá/

BRITA

23. července 2008 v 21:09 | Klárka |  Kamarádi
Táákk stouhle krasavicí → britunkou jedeme na tábo/agility soustředění Žamberk 9.8-15.8 08..:) Kdo by chtěl jet taky tak přihlášky ZDE
A tady jejich blog.. panička terka a britunka mají ten blog opravdu dokonale propracovaný a já vždy když tam příjdu nestíhám se divit moc krásný jen tak dál:)
klikni na obrázek ↓↓
Brita

Fotky /novější květen červen 2008/

17. července 2008 v 22:27 | ╬Mrs.Kl@jka╬ |  Fotogalerie
Můj kamarád plyšák

Fotky / jaro 2008/

17. července 2008 v 22:23 | ╬Mrs.Kl@jka╬ |  Fotogalerie
Ták.. pár nových foteček.. mají špatnou kvalitu.. ale plánuji že vezmu foťáček a až se pujdeme projít budeme znovu fotit:)
Dál bych cchtěla říct.. že na těchto fotenkách není meg učesaná takže vypadá jak rousňa:)
Fotka z Jara→pampelišky

Agility

17. července 2008 v 21:26 Psí sporty
Chcete-li, aby agility Vašeho psa opravdu bavilo, musíte v něm od začátku vzbudit dojem, že na světě neexistuje větší zábava, než je agility. S pejskem si proto během výcviku hodně hrajte (zejména jde-li o štěně) a hlasitě se radujte z každého (byť jen malého) pokroku. Psa odměňujte jeho oblíbenou hračkou nebo pamlskem. Nezapomeňte, že méně je někdy více a že krátké výcvikové lekce plné radosti dají Vašemu psovi mnohem více, než dlouhý nudný nácvik.

Učíte-li psa novou překážku, zjednodušte její překonání, jak jen to jde. Zejména začínající pes by neměl zažít na překážkách nic nepříjemného.Už malé štěnátko můžete seznámit s tunely, skokovkami s latí nízko u země a kladinou. Dbejte ale, abyste štěňátko od výcviku neodradili třeba tím, že spadne z kladiny. S nácvikem fyzicky náročnějších překážek (áčko, houpačka) raději počkejte až do doby fyzické dospělosti Vašeho psa. U malých plemen to bývá kolem šestého až osmého měsíce věku, u středních kolem desátého a u velkých plemen až po jednom roce věku psa. Obvykle není kam spěchat, začít se dá i v několika letech. Psa mladšího jednoho roku nenechte skákat obvyklou výšku skokovek, laťku raději snižte.

Rozmyslete si dopředu, jaké povely budete používat - nejčastěji užívané povely jsou uvedeny v závorce u každého názvu překážky. Vyberte si pouze jeden povel pro každou překážku a ten používejte stále, jen tak si pes spojí příslušnou překážku s povelem. Zvolené povely by si neměly být podobné - např. na povel "stůl" se mnohý pes zastaví, zná-li povel "stůj". (Pro stůl se používají povely Tisch, Nahoru, Na stůl, Místo, Stolek - ale i zmíněné Stůl).

Ukazujte tou rukou (nataženou!), která je blíže ke psu. Voďte psa střídavě po pravé i levé ruce. Nezapomínejte dávat od počátku před překonáním překážky psovi zvolený povel. Všimněte si, že pes reaguje na pohyb psovoda více než na slovní povel. Využijte toho při tréninku a pomozte psovi do správného směru nejen výrazným pohybem ruky, ale i celého těla.

Byli jsme na Agilitkách

17. července 2008 v 20:58 | ╬Mrs.Kl@jka╬ |  Deníček
Haf Haf
Tak vás zase zdravím:)
Máme novinky..:)
Včera- Jsme byli po půl roce na agility... a teda nebudete nám věřit jak nás to bavilo.. a myslím že nám to i šlo...
Když jsme tam přišli tak se ke mně nahrnuli pejsci a já strčila ocas pod zadeček a seděla...:)
Byla tam jedna paní.. maminka od Terky s Ťapinkou na mě byla hroozně milá a říkala že si vžddycky takovýho chlupáče jako jsem já přála:)
Později tam přišla paní bařinková, vydělali jsme překážky a pejsci šli skákat..
Mě, viktorku, a gobíka si paní Bařinková vzala a cvičili jsme poslušnost.. jako poslední úkol bylo, že s paničkou půjdu před pejsky.. panička mě vypustí nechá běhat a pak přivolá.. jenže když moej panička viděla ten rybník tak začala mít obavy.. které se vzápětí samosřejmě vyplnili. jen co mě pustila vzala jsem čáru a byla jsem v rybníku:) Moje panička se úplně styděla:)
Pak jsme si připravili Skočky a šli jsme přeskakovat.. paní Bařinková dala paničce salám a já najednou poslouchala jak andílek..
Další úkol byl Tunel.. nejprve sem tam vubec nechtěla.. vždyť takový žlutý kruh.. kdo by tam šel. ale později sem byla jak jatá a už tam chodila sama.. jediný problém byl, že sem se nechtěla nechat navádět přes skočky k tunelu po pravej straně a pravou rukou.... jsem zvyklá chodit jen nalevo a tak mi to nešlo..:)
Nakonec jsme zkoušeli Slalom.. říká se že je to nejtěžší překážka.. ale mě to šlo.. teda alespoň podle toho jak mě chválili..:)
Panička byla tak nadšená..a já taky.. už se těším na další agilitky a hlavně na agility tábor na který jedeme od 9.8 do 15.8 ..:)

ZAčínám plavat!!

13. července 2008 v 20:06 | ╬Mrs.Kl@jka╬ |  Deníček
Ahojda.. téda tak dneska je ten slavný den teda.. pro ostatní asi moc ne..
Ale .. dneska jsem poprvé sama vlezla do vody a začala plavat..
Moje panička na mě koukala jako znovuzrozená, protože plavat jsem se vždycky bála.. a byla jsem jen tam kde jsem postačila..:)
Každopádně myslím si /teda spíš moje panička si myslí/ že mě to bavilo.. protože jsem vždycky plavala tam zpátky, tam zpátky.. a dokonce i pro klacíčky.. možná to bude tím, že to bylo v rybníku kde je klidná voda a tak sem se nebála že by mě smetl proud řeky:)
Tak se mějte kamarádi moji:) určitě se zase ozvu:)

Návštěvní kniha

9. července 2008 v 10:10 | ╬Mrs.Kl@jka╬ |  Návštěvní Kniha
Klikni na obrázek:)


            

Po dlouhé době

9. července 2008 v 9:56 | ╬Mrs.Kl@jka╬ |  Deníček
Ahojda a HAF x)
Po dlouhý době se s Megie hlásíme..
Pokusím se v dohledný době pracovat na blogu, aby to taky k něčemu vypadalo, a aby měla megie radost.
Změnila jsem menu a Desing.. takže se určitě podívejte.
Jinak dneska jedeme po 4 měsících na agility a už budeme skákat takže uvidíme jakto půjde.
Jede s námi ještě kamarádka Vikinka takže aspoň tam meg nebude sama nová:)
No nic už končím..
Děkujeme za návštěvnost... už tu bylo pomalu 1000 lidí.. ahojda
a Haf Megie a Klárka :-*