Duben 2009

Megie je ostříhaná:)

23. dubna 2009 v 20:57 | Klárka |  Deníček
Megie byla na ostříhání:)

Z Chlupanice je krátká psí slečna:) Moc jí to sluší.
A i ona má větší radost:)

Takhle vypadá:)

Akorát se paní kadeřnici porouchal strojek když jí chtěla holit pod krček hrudník, a tak je tam megie trochu delší, ale co;)

Jak se vám to líbí? Takhle vypadala předtím a takhle teď↓↓

Štěňátka si necháme:)

23. dubna 2009 v 20:41 | Klárka |  Deníček
Po dlouhé době se hlásíme:)

Rozhodli jsme se že si štěňátka, která bude megie mít, necháme.:)

Mají se nám narodit kolem 27 května. Tak uvidíme. Už máme 2 zájemce, ale dokud nevím kolik jich bude nemůžu nabízet lidem:)

POKUD BY MĚL VŠAK NĚKDO ZÁJEM STAČÍ DÁT VĚDĚT.

více info napíšu jindy, dneska nemám moc čas. Tak zítra.
Jinak už zase nemáme doma internet, tak píšu jen u Vládi:)

Online Veterinární poradna

9. dubna 2009 v 18:18 | Klárka |  Psi obecně
Vždycky když potřebuju něco zjistit, obracím se s dotazem na Pana Mvdr.Františka Zahrádku
Je informovaný, psům rozumí a na dotazy odpovídá většinou hned druhý den, což je když něco potřebujete úžasná doba.


Útulek Lukavice u Rychnova nad Kněžnou

9. dubna 2009 v 18:13 | Klárka |  Psi obecně
Přijďte si vybrat pejska do Lukavického útulku.
ADRESA ÚTULKU:Akce na rok 2009:
4. 4. 2009 Členská schůze sdružení - začátek schůze v 18,00hod v psím domově v
Lukavici
2. 5. 2009 Brigáda

3. 5. 2009 " DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ"- od 10,00 do 16,00 hod

- prohlídka psího domova + stájí
- přehlídka různých domácích zvířat " od křečka po koně"
- svezení na koních
- tombola

6. 6. 2009 VÝSTAVA VOŘÍŠKŮ + DEN DĚTÍ - v Rychnově nad Kněžnou
( přesný termín začátku akce bude upřesněn)
- posuzování přihlášených pejsků dle kategorií
- soutěže pro děti
- nabídka psů z útulku
- jízda na koni
- tombola
- občerstvení
29. 8. 2009 " DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ" + PŘEHLÍDKA KONÍ
od 13,00-17,00 hod - ukázka psích plemen a plemen koní
- soutěž o nejhezčího psa a koně
- posezení ( k ukončení prázdnin) +
občerstvení

3. 10. 2009 Brigáda

4. 10. 2009 "DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ" + OSLAVA SVÁTKU ZVÍŘAT
od 10,00 do 16,00 hod
" Pokud nemůžete dát některému z chlupáčů nový domov, přijďte potěšit
pejsky malým dárkem, nebo vycházkou po okolí."
18.-23. 12. 2009 " VÁNOCE V PSÍM DOMOVĚ"
v tyto dny vždy od 10,00 do 16,00 hod

Panička

9. dubna 2009 v 18:04 | Klárka |  Panička
Ahojky;)
Jmenuji se Klára a letos prvním rokem studuju na SŠ Obchodní Akademii TGM v Kostelci nad Orlicí.Proč jsem si vybrala tu školu? Bylo to blízko a nevěděla jsem kam jinam:).
V lednu jsem oslavila 16 narozky.:)
Už od mala mám strašně ráda zvířátka všeho druhu→od koníků po králíčky..:) Jediný zvížata, s kterými si moc nerozumím, jsou Hadi a ještěrky.
Do mých 8 let jsem jezdila na koníkovi u babičky, ale protože ho pak museli prodat a koupili za něj hříbátko, a to jak se patří bylo vážně hyperaktivní, tak už jsem radši nejezdila.

Mým velkým snem bylo vždycky nějaké to chlupaté stvořeníčko nejlépe pejska. Pejska jsme však nikdy neměli, jen kvůli tomu že nebyl plot. Tehdy to tedy začalo u morčátek a kočiček.
Když jsem nemohla mít pejska doma, chodila jsem venčit jednoho voříška do sousední vesnice/umřela mu panička a tak mu lidi jen vozili jídlo/ a míša byl za každý moje pohlazení moc vděčnej. A někdy jsme s kamarádkou jeli za pejsky do útulku, kde jsme je venčili.

Loňský únor jsem ale přemluvila mamču, k tomu, že bychom teda nějakého psíka mohli mít, a tak jsem hned začala hledat na netu. Původně jsem chtěla nějakou rasu, ale nakonec mi do oka padla Megie. Byla to taková malá chlupatá kulička:) a Když se mi naskytla ta možnost že by to nakonec mamka dovolila tak jsem toho musela co nejdřív využít, než by změnila názor.:)
Všechno uteklo tak rychle, že ještě ten den jsme si pro ní jeli.Díky Meg se mi splnil můj životní sen, a jsem ráda že ji mám. Myslím že pejsek by měl vždycky patřit k člověku, vždyť je to přece PES PŘÍTEL ČLOVĚKA ne?:)

Můj druhý blog→ http://klajka93.blog.cz

klikni pro další fotku

Zubní kaz a zánět dásní

9. dubna 2009 v 17:48 | Klárka |  Psí nemoci
Dnes umíme napravit téměř všechno, u psa bohužel v narkóze. A ne rovnátka, ale čistota dodá našemu psovi krásný úsměv.
Zubní kaz
Mezi nejběžnější stomatologické problémy psů patří zubní kaz a zánět dásní. Příčinou zubního kazu může být i nedostatečný vývoj skloviny, její abraze neboli otěr a poruchy metabolismu nebo žláz s vnitřní sekrecí, ale často je na vině zubní plak, který se vytvoří na povrchu zubu ze zbytků krmiva, mucinu, epiteliálních buněk z dutiny ústní ap. Vzájemným působením pak vznikají organické kyseliny, které se zúčastňují rozkladných procesů a spolu s enzymy rozpouštějí a poškozují sklovinu.

Alergie

9. dubna 2009 v 17:45 | Klárka |  Psí nemoci

Alergie je jednou z nejčastějších psích potíží. Pokud se váš pes škrábe, nejprve zkontrolujte, zda nemá blechy, a pokud žádné nenajdete, jedná se pravděpodobně o alergii.
Příznaky
olizování a kousání tlapek
zčervenalé podpažní jamky, slabiny a meziprstí
tření si čenichu o okolí
svědění a drbání se
kopřivka

Alergeny
pyl
seno
plísně
roztoči v prachu
traviny
různé potraviny nebo čistící a prací prostředky
Alergeny jsou u psů obdobné jako u lidí.

Alergiemůže být pouze sezónní záležitostí (např. alergie na pyly), ale může se vyskytovat i celoročně (například alergie na prach). U štěňat je alergie neobvyklá, protože reakce na alergen se u psů vyvíjí okolo jednoho roku.

Blechy, Klíšťata, Komáři

9. dubna 2009 v 17:31 | Klárka |  Psí nemoci

Ochranou psů a koček před těmito nebezpečnými parazity chráníme i své zdraví.
Blechy
Zná je asi každý majitel psa nebo kočky, a proto možná mezi lidmi koluje spousta různých mýtů a polopravd. Není pravda, že blechy ze psů a koček nenapadají člověka, naopak, vůbec nejsou v tomto směru vybíravé. Není pravda, že se nacházejí pouze v srsti zvířat, ale naopak, můžeme si jimi v krátké době zamořit celý byt. Není pravda, že zablešení je pouze estetický problém, blechy přenášejí nemoci ohrožující nejen psy a kočky, ale i člověka.
Krev sají jen dospělé blechy, celý vývoj přes vajíčka, larvy a kukly probíhá v prostředí. V případě psů a koček často v domácnosti, v pelíšku, na gauči, křeslech, kobercích, kde se nacházejí také dospělé blechy, které načas opustily svého hostitele a čekají na nového nebo mladé blechy, které se do aktivního života teprve chystají.
Psi a kočky velmi často reagují i na nízký počet blech kožními problémy, které vznikají jako reakce na sliny blech a projevují se tzv. alergií na bleší kousnutí. Srst psů a koček je polámaná, řídká, kůže zhrublá a zčervenalá, projevuje se silná svědivost. Blechy jsou známými přenašeči různých onemocnění. Pozřením blechy dojde k nakažení tasemnicí psí, při sání blechy přenášejí různá virová a bakteriální onemocnění přenosná nejen na zvířata, ale rovněž na člověka.

Tanec se psem

9. dubna 2009 v 17:26 | Klárka |  Psí sportyVýhodou Musical Canine Freestylu je bezpochyby fakt, že tento sport není prioritně určen pro konkrétní plemena a není stanovena ani žádná směrodatná velikost psích účastníků. Díky tomu je tento sport velice oblíbený, protože šanci uspět má prakticky každý.Výcvik Musical Canine Freestyle není fyzicky náročný pro psa ani pro psovoda, jedná se spíše o dlouhodobou a trpělivou práci.
Za nejpravděpodobnějšího zakladatele Musical Canine Freestyleje nejčastěji považován muž jménem John Gilbert. Tento Angličan se zabýval převedením základních psích cviků do esteticky zvládnutého celku. Díky tomu se v průběhu 90. let minulého století začal Musical Canine Freestylešířit Evropou a později i dále. Vznikla dokonce mezinárodní organizace zaměřená na tanec se psem (WCFO), která stanovila přesná pravidla soutěží v Musical Canine Freestyle.

Canicross

9. dubna 2009 v 17:24 | Klárka |  Psí sporty


Canicross je sportem pro lidi, kteří milují své psy a běhání ve volné přírodě. Nejedná se totiž vlastně o nic jiného, než o běh přirozeným terénem se psem, kterého má psovod připnutého na speciální šňůře ke svému bedernímu pásu.

Soutěže a závody v canicrossu se obvykle dělí na kategorie mužů, žen a často také kategorii mládeže a veteránů. Konají se ale i tzv. hromadné starty a oblíbeným se stal i štafetový běh.

Ačkoliv první zmínka o canicrossupřišla do České republiky až v roce 1994, a to díky článku v časopise Pes přítel člověka , již v roce 1996 se uskutečnilo první mistrovství ČR v canicrossu. Tento rychlý postup asi nejlépe dokumentuje, jak se stal tento sport v České republice oblíbeným. Dalším dokladem úspěšného tažení canicrossuv Čechách je i opravdu ne náhodné a velké množství cen a pohárů, které si čeští psovodi přivážejí z nejrůznějších mistrovství.

Povinná výbava na canicross vás finančně rozhodně nezničí. Budete potřebovat obojek, postroj pro psa, skijöringovou šňůru a skijöringový opasek. Kromě toho samozřejmě příhodné běžecké oblečení a především dobrou běžeckou obuv.

Dog Packing

9. dubna 2009 v 17:16 | Klárka |  Psí sporty

Dog packing je sportem, který se zcela pochopitelně vymezuje pro psy větších plemen, minimální výška psa by měla být alespoň 50 cm, pes musí být zdravý a v dobré fyzické kondici.

Protože se jedná o sport zátěžový, zcela samozřejmě se nehodí pro štěňata ani pro psí seniory. S výcvikem tohoto sportu je vhodné začít teprve tehdy, když pes dosáhne dospělosti a pouze je-li jeho pohybový aparát definitivně vyvinut.

Tak jako psi odedávna tahali lidský náklad na vozech či saních, tak pomáhali lidem nosit jejich břemena i na svých bedrech. Z tohoto důvodu je možné tvrdit, že sport zvaný dog packingje velice starou záležitostí, byť nebyl původně jako sport vůbec provozován.

Staré národy si byly dobře vědomy toho, že pes se v mnohém terénu pohybuje lépe než-li například kůň, ale přesto dokáže unést i velmi těžká břemena. A protože se psi jako nosiči zejména v horském terénu dobře osvědčili, zůstala tato aktivita živá až do dnešních dnů. V českých podmínkám známe dog packingjako doplňkovou sportovní aktivitu, například u turismu.

Dog packingmůže být využíván ale i velice praktickým způsobem jako je nošení nákupů apod. K provozování tohoto sportu potřebujeme nutně speciální psí batoh. Tento speciální batoh by neměl být problém pořídit v obchodě specializovaném na psí potřeby, batohy se vyrábí v typizovaných velikostech. Je ale také možné nechat batoh zhotovit na míru a z vámi vybraného materiálu. Tvar těchto batohů nejvíce připomíná cyklobatohy - úložné prostory jsou na bočních stranách, nahoře a dole jsou popruhy, dole je navíc spona. Batoh by měl být z pevného materiálu, měl by mít ale také dostatek větracích otvorů.

Dog Trekking

9. dubna 2009 v 17:15 | Klárka |  Psí sporty

Princip dog trekkingu spočívá v orientačním pochodu se psem, kdy je předem stanovena trasa a časový limit, ve kterém musí účastníci tuto trasu zvládnout. Velice často je součástí dog trekkinguznačné výškové převýšení a vlastní pochod může trvat několik dní, případně i nocí.

Soutěže a závody v dog trekkinguse konají po celé České republice a jednotlivé akce je možné najít v termínovém kalendáři sportu psích spřežení, pod které dog trekking spadá.

Sportovní disciplína dog trekkingse k nám jako ostatně většina psích sportů dostal ze severských zemí, kde byl dálkový pochod se psem naprosto běžnou, rutinní a ve skrze praktickou záležitostí. V Čechách patří tento psí sport k těm nejmladším vůbec.
Historicky první závod v dog trekkingu se u náskonal ve Žďárských vrších teprve v roce 2000. V současné době má dog trekkingv Čechách širokou základnu pořadatelů.

Tento velice oblíbený vytrvalostní sportnení možné provozovat bez předem dobře připraveného vybavení. Psovod bude potřebovat dobré oblečení (nepromokavé a dobře větratelné), dobrou a již řádně prošlápnutou obuv, batoh s optimální velikostí 40 - 50 litrů, s dostatečným množstvím postranních kapes a v ideálním případě také bederní pás pro úschovu nejrůznějších drobností, které je třeba mít neustále po ruce. Dalším důležitým vybavením psovoda při dog trekkinguje tzv. čelová svítilna, s jejíž pomocí se člověk i pes orientuje v noci - světlo musí mít dostatečný dosah, aby bylo možné hledat i možné turistické značky. Jako povinná výbava je pořadateli závodů vyžadována karimatka, spacák, mapy, miska pro psa, láhve na vodu a krmení s jídlem.

Pes bude potřebovat postroj - nejlépe typ guard, vodítko a obojek a amortizační šňůru (slouží ke spojení člověka se psem, pokud není pes právě veden na vodítku).

Z nepovinné výbavy se v případě náročných tras může velice hodit pláštěnka (ocení stejně tak člověk jako pes), speciální botičky pro psy a zcela určitě speciální nosiče pro psy (batůžek upevněný kolem trupu psa). Pes tak může pomoci nést náklad, podmínkou je, že náklad psa nesmí překročit 1/3 jeho celkové váhy a náklad musí být dobře rozdělen, zajištěn proti pohybu a nesmí psu způsobovat nepohodlí nebo dokonce bolest (ostré a hranaté předměty).

V případě, kdy pes pomáhá s nákladem, je také důležité zohlednit počasí, aby u psa nedošlo k dehydrataci z kombinace velké zátěže a náročného fyzického výkonu.

V případě dog trekkingu není úplně na místě mluvit o výcvikupro tento sport, protože zde žádný speciální výcvik není v zásadě zapotřebí. To je ostatně jedním z velkých lákadel tohoto sportu - může jej provozovat každý člověk, který miluje dlouhé procházky volnou přírodou, má dobrou fyzickou kondici a dokáže se orientovat podle mapy. Z hlediska psa jsou stanovy podobné požadavky - pes musí mít ukončený tělesný vývoj, aby při náročných tratích nedošlo k narušení pohybového aparátu, musí být zdravý a ve velmi dobré fyzické kondici a měl by mít rád pohyb (existují plemena např. z řad společenských psů, kteří se pro svou jemnou tělesnou konstituci pro tento fyzicky náročný sport zcela nehodí). Protože další stanovy ohledně plemene, velikosti apod. neexistují, může se dog trekkingu účastnit téměř každý pes, bez ohledu na to, zda je čistokrevný či není.

Protože se ale pes minimálně na startu a v cíli setká s velkým množstvím dalších účastníků, nesmí být v žádném případě agresivní. Téměř výjimečně je dog trekking naopak vhodným sportem pro majitele plachých psů, které tato jejich vlastnost z většiny dalších, povětšinou hlučných a silně soutěživě zaměřených psích sportů vylučuje.

Závody se řídí pravidly ustanovenými v ČR v roce 1995, na které dohlíží TVDT (Technický výbor dog trekkingu). Soutěže jsou rozděleny do kategorií podle pohlaví psovodů a také podle jejich věkové kategorie. Nejvyšším oceněním ČR je tzv. Český pohár v Dog trekingu.

Klikr pomocník při výcviku

9. dubna 2009 v 16:56 | Klárka |  Psí výcvik

<<< Klikněte na klikr - takhle klikr kliká...
Klikr trénink je nový, vědecky ověřený, pozitivní způsob jak vychovat vaše štěně. Je snadnější psa vychovat pomocí klikru (angl. clickeru), než klasickou negativní výchovou založenou na povelech a škubáním obojkem. Pomocí klikru můžete učit jakéhokoliv "žáka" v každém věku. Štěňátka klikr trénink milují. Starší psi se rychle naučí nové cviky.
Budeme mluvit převážně o psech, ale klikrem lze učit nové triky delfíny, koně, kočky, ptáky, a dokonce i lidi.
Klikr trénink odměňuje dobré chování místo toho, aby trestal špatné chování. Je to rychlý a snadný způsob jak dosáhnout toho, co chcete. Zde je pár rad jak začít.
Odměna
Vyberte psovi pamlsek, který má rád. Tvrdé psí granule nebo kousky sušených psích pochoutek nejsou vhodné, protože nesklouznou rychle psovi do krku. Pes je musí kousat a vy ztrácíte jeho pozornost.
Klik - pak odměna...... jak začít
Stlačte a uvolněte pružný konec klikru, ozve se vám dvou-tónový klik. Ihned nabídněte psovi pamlsek. To se opakuje, klik - odměna, klik - odměna......Pes zpočátku neví o co jde, ale rychle se naučí, že zvuk klikru oznamuje, že odměna je na cestě. Použijte na malé kostičky nakrájený sýr, párek, nebo malé kostičky grilovaného kuřete. Není vhodné psovi nabízet jeho běžné granule.
Trénink
Klik - zazní během požadovaného chování, ne poté, co už je jeho chování dokončeno.
Klik oznámí psovi, že toto je chování, které od něj chcete. Nemusíte psa kárat za nevhodné chování, ale odměňujete jej za chování, které od něj chcete. Toto je hlavní rozdíl pozitivní výchovy od výchovy negativní.
  • klik - štěněti, když si uleví na správném místě, později připojíte povel (loužička!)
  • klik - když jsou psí tlapy na zemi, ne na návštěvnících (později připojte povel Sedni nebo - Ruce pryč!)
  • klik - když váš kůň povolí krk a dá hlavu níž
  • klik - když se kůň zastaví namísto táhnutí pryč
  • klik - pro ticho namísto štěkání
  • klik - když pes povolí napnuté vodítko
Načasování cvaknutí je rozhodující. Nelekněte se, jestliže váš pes zastaví chování, když slyší klik. Klik značí a ukončuje chování psa a následuje odměna. Načasování kliknutí je důležité, načasování odměny důležité není.
Klik nejprve za něco jednoduchého
Klik a odměna - za něco, co pes dělá rád sám od sebe. Například: přijde směrem k vám; dotýká se vaší ruky nosem; zvedne jednu tlapu; když hrdě nese hlavu; nechá vás projít dveřmi jako prvního; jde vedle vás a kouká vám do očí, atd.
Můžete psovi kliknout a odměnit při mnoha různých chováních, kdykoliv si jich všimnete, aniž byste psa zmátli. Nicméně, měli byste pracovat na jednom cviku, vypilovat ho, a začít na dalším cviku.
Klik pouze jednou
Jestli chcete vyjádřit velké uspokojení, zvyšte počet odměn, ne počet kliků. Po kliknutí následuje oblíbená hračka. Slovní pochvala a pomazlení jsou také vhodné, speciálně u psů, kterým pamlsek nic neříká. Je to klik, který žákovi oznámí, že bude následovat malá, nebo podle přesnosti výkonu, velká odměna.
Střídejte odměnu, někdy pohlaďte, někdy dejte pamlsek, někdy hoďte psovi balónek. Pes by nikdy neměl vědět jaká odměna následuje.
Tréninkové lekce musí být krátké
Budete mít lepší výsledky ve třech lekcích, když každá bude dvě až tři minuty dlouhá, než za 15 minut neustálého opakování. Štěňata nemají schopnost se dlouze koncentrovat. Pejska naučíte mnoho nových dovedností a triků po chvilkách, několik kliknutí několikrát denně, během vašeho normálního denního programu.
Klik pro dobrovolné (nebo náhodné) pohyby směrem k vašemu cíli
Nechte vašeho psa, ať objeví, jak vás má zmanipulovat tak, aby od vás dostal kilk a odměnu, nepřemlouvejte nebo nelákejte jej, aby své chování opakoval. Nenaléhejte, netahejte nebo nedržte vašeho psa. Pokud potřebujete mít psa na vodítku pro větší bezpečnost, omotejte si vodítko kolem ruky nebo opasku. Nepoužívejte vodítko jako hračku.
Cvak a odměna i za malý pohyb správným směrem
Zpočátku nečekejte na "celý obraz" nebo perfektní chování. To vypilujete později. Když chcete aby si pes sedl, klikněte zpočátku, když se začíná krčit v zádech; později pes dostane klik a odměnu ihned, jak se zadečkem dotkne podlahy. Chcete-li, aby k vám pes přišel, když jej voláte, začněte s cvaknutím, když k vám po zavolání otočí hlavu. Později dostane klik, až udělá pár kroků směrem k vám, jděte k němu a dejte mu odměnu. Nečekejte, že přijde už v začátku, až k vám.
Přidejte povel, když se pes naučil požadované chování
Když už se pes naučí, jak je jednoduché z vás vymámit klik a odměnu, začne vám nabízet chování samovolně. Zkusí vás přimět, abyste ho odměnili. Nyní je čas začít dávat povel, jako slovo nebo posuněk. Pes dostane klik a odměnu, až když předvede chování během nebo po vašem povelu. Začněte ignorovat, když pes předvádí chování, aniž mu byl dán povel. Povel dejte psovi oznamovacím způsobem a nikdy povel neopakujte. Když pes napoprvé neuposlechne, prostě to ignorujte, otočte se a od psa odejděte. Pes nedostane klik a odměnu a to je jeho potrestání. Když víte určitě, že pes ví, co má dělat a rozhodne se neposlechnout, nedostane odměnu. Po chvíli se můžete vrátit a dát povel znovu. Když pes poslechne, dostane obrovskou pochvalu.
Dodržujte postupný pokrok k vašemu cíli
Jakmile máte dobrou odezvu - když si váš pes na požádání lehá, nebo sedá, nebo přichází směrem k vám - je čas zvýšit požadavek. Čekejte několik okamžiků, až váš žák zůstane ležet o něco déle, přijde o něco dříve, sedne si o trochu rychleji. Pak přijde klik a odměna. Toto se nazývá "tvarování požadovaného chování".
Jste ve stadiu, kdy byste měli začít vypilovávat pouze jeden trik, ne cvičit všechny najednou. Věnujte pár dní pouze např. - sedni - a snažte se, aby pes seděl v perfektní pozici. To znamená, že můžete ignorovat křivé sednutí. Když pes sedne křivě, udělejte několik kroků dopředu a opakujte povel. Když se mu to lépe povede, dostane klik a odměnu. Mějte trpělivost, pes sám musí zjistit, co od něj chcete. Jenom tak mu to utkví v hlavě a bude se šťastně učit dalším trikům.
Nedávejte hlasité nebo hrubé příkazy
Klikr trénink není založený na povelech. Jestli váš pes nereaguje na povel, není to "neposlechnutí" - jen se potřebuje naučit cvik kompletněji. Udělejte úkol trochu snadnější a najděte více možností ke kliknutí na správnou odezvu štěněte, v různých prostředích. Nesmíte ztratit nervy a na psa se zlobit. To je jako zlobit se na vaši banku, že vám nechce vydat dvacet korun, když tam máte uloženo jenom deset. Výcvik pomocí klikru je pozitivní metoda, pes se těší na další lekci, protože je šťastný, že je s vámi, a že si spolu "hrajete". Každý pes se snaží zavděčit svému páníčkovi. Když pes něco zpacká, dá se to po dobrém napravit.
Cvičte zpočátku jen jednoho psa
Jestliže máte dva nebo více psů k tréninku, oddělte je a cvičení s nimi střídejte. Využijte přirozené psí žárlivosti. Když pes který čeká, uslyší, že někdo jiný dostává klik a pochvalu, bude určitě dychtivější se opět učit.
Odložte klikr, pakliže nejste v dobré náladě
Nemíchejte plísnění, trhání vodítkem, a korekční trénink s klikr tréninkem; váš žák ztratí důvěru v klikr a možná i ve vás.
Žádný pokrok?
Klik přichází příliš pozdě. Přesné načasování je důležité. Zlepšete vaše načasování tím, že vás někdo jiný bude sledovat, a možná za vás i několikrát přesně klikne.

Vamberk 27.3.2009 procházka na vyhlídku

1. dubna 2009 v 10:59 | Klárka |  Fotogalerie
klikni pro další fotku

klikni pro další fotkuVčera jsme se byli projít na vyhlídce, byl asi první teplejší letní den a tak tam ani nefoukalo.. no super procházka:)


Fotky dodám a nebo teď mrkni SEM
Pak je přidám normálně do článku, al teď není časík:)