Deníček

Ze štěňátek sešlo. Budou ale kdy?

10. června 2009 v 11:47 | Klárka
Ahojda,
týden se sešel s týdnem, a znovu se hlásím.
Jak jsem psala že se těšíme na štěňátka, a že vážně budou, tak to nakonec nic nebylo.
Meginka je strašná hérečka:) a byla to jen falešná březost. ale kdyby jste jí viděli, vypadala na umření, a vypadalo to, jako kdyby ty štěňata každou chvíli vyklepala:)

Jinak teď každý večer chodíme na procházky, a tak je megie moc ráda:)
Dokonce s námi včera žrala i třešně, a je moc ráda když sní chodíme k potoku.:)
Poslední dobuo se z ní i stala pořádná obranářka, dřív se všeho bála, a teď když slyší, jak jen někdo večer bouchne do bránky, nebo slyší že k nám někdo jde po schodech, štěká jak ten největší obranář:)
Ani zloděj by kolem ní nemohl projít:)

Je to šikulka.

Pacek Klárka a Megie

Těšíme se na štěňátka

19. května 2009 v 9:24 | Klárka a Megie
Ahoj ahoj:)
Máme pár zpráviček

Do 10 dní by se nám měli narodit štěňátka ale megie, zatím žádné velké bříško nemá, tak nevím, kolik jich vubec bude.
Máme 2 zájemce, tak uvidíme kolik jich nakonec bude:)

Megie dostala nový pelech, tak se učí spát tam, je to i kvůli štěňátkům přece jen lepší, Je dřevěný rozměry 80x170 a na výšku má po stranách 20 cm.
Megie se v něm cítí jak královna a užívá si.

Důvod proč nechodíme na blog, a nepíšeme články?
Nemáme internet doma:( tak chodíme většinou jen když jsme u Vládíka, a nebo jako dneska ve škole.

Internet bychom snad do měsíce měli znovu mít, tak budeme psát.

Kdyby měl někdo zájem o štěňátka, i nezávazně, at dá vědět, a já se podle toho, kolik jich bude určitě ozvu:)

Těšíme se na štěňátka, ale zároveň mám o ní jako o prvorodičku trošku strach, ale zvládneme to:)

Pacek Klárka a Megie

Megie je ostříhaná:)

23. dubna 2009 v 20:57 | Klárka
Megie byla na ostříhání:)

Z Chlupanice je krátká psí slečna:) Moc jí to sluší.
A i ona má větší radost:)

Takhle vypadá:)

Akorát se paní kadeřnici porouchal strojek když jí chtěla holit pod krček hrudník, a tak je tam megie trochu delší, ale co;)

Jak se vám to líbí? Takhle vypadala předtím a takhle teď↓↓

Štěňátka si necháme:)

23. dubna 2009 v 20:41 | Klárka
Po dlouhé době se hlásíme:)

Rozhodli jsme se že si štěňátka, která bude megie mít, necháme.:)

Mají se nám narodit kolem 27 května. Tak uvidíme. Už máme 2 zájemce, ale dokud nevím kolik jich bude nemůžu nabízet lidem:)

POKUD BY MĚL VŠAK NĚKDO ZÁJEM STAČÍ DÁT VĚDĚT.

více info napíšu jindy, dneska nemám moc čas. Tak zítra.
Jinak už zase nemáme doma internet, tak píšu jen u Vládi:)

Po dlouhé době do deníčku, byli jsme u paní veterinářky

27. listopadu 2008 v 17:48 | Klárka:)
PO DLOUHÉ DOBĚ SE HLÁSÍME:)

Haf Haf, ahoj deníčku, dneska ráno jsem byla u paní veterinářky, nevěřili by jste proč, včera večer, si mě hladil Klárky přítel a najednou objevil že mám něco na pacce, nejdřív si myslel že je to nálepka, ale zjistil, že to bohužel není ono, ale že mám utrhlej kus polštářku na zadní levé pacce, jenže jsem nekulhala tak to nikdo dříve nezjistil.
Jeli jsme tedy k paní veterinářce, ostříhala mi chloupky kolem rány, aby mi to mohlo dostatečně zarůstat, a ještě mi k tomu dala domů takovou zvláštní vodičku, aby mi to Klárka potírala. Nakonec mi ještě ostříhala drápky, změřila teplotu, i když se mi to nelíbilo, kumu taky jo, strčila mi teploměr do zadečku:) Změřili jsme se mám: 42 cm Vážím: 11.8 kg a teplotu jsem měla normální→ 38.6 takže jsem vlastně zdravý pejsek:) Jen aby mi dobře zarostla ta rána na pacince, teď musím být pořád doma, jen se chodím ven vyčurat, a tak jsem moc šťasná, že si tu velebím:) zatím ahoj :)
Miciny.cz Hafici.cz

Agility Soustředění Žamberk 2008

20. srpna 2008 v 9:09 | Klárka a Megie
Tak jsme se bezpečně vrátili z tábora /soustředění/
S mojí Feňuchou na soustředku Jak bylo:
V pátek večer, začala panička běhat po domě, a scháněla všechny věci. Říkala jsem si co blbne, ale zatím jsem jí nechala:)
v Sobotu 9.8 po obědě začala nosit kufry do auta, myslela jsem si že mi odjíždí, ale jen co jsem viděla můj pelech, nesoucí se do auta, uklidnilo mě to. A tak jsme jeli. Najedou se zastavilo auto, my vystoupili a já slyšela jen Haf, ňaf, Vrr.. hned jsem skočila do kufru auta , s tím, že tu nebudu ani minutu. Jenže panička začala stavět stan.. Později jsem si zvykla, začala jsem čuchat k Britě,/neznali jsme se ale jeli tam s snámi:) / která už tam s terkou dávno byla a tak jsme se seznámili. Briutunka měla svojí Kost, na kousání.. no a mě se to mooc líbilo.. já chci taky kost říkala jsem si, a tak jsem jí vždycky britě tajně ukradla:) Jen co odjela mamka a Káťa, šli jsme se s Holkama projít. Na procházky s pejskem je to tam vážně jak dělané.. Krásná příroda, řeka, louky..no pohádka. První noc jsme přečkali krásně až na to že jsme málem umrzli:)
Neděle 10.8 Po studené noci, jsme se probudili do sluného rána..:) Vzala jsem megie a šli jsme se vyvenčit.. /postupně se naučila že jen co jsme vyšli zta brány agility tak se hned běžela vyčůrat a vykakat/.. v půl 10 nás čekla první výcvik, ale jelikož tam pan Spolek /náš cvičitel na ten týden / ještě nebyl prozatím jsme byli s ostqatníma, jenže to nebylo ono. Další výcvik jsme měli ještě navečer, a pak jsme znavení lehli a spali až do rána.
Pondělí 11.8 Jsme se po obědě a po výcviku vydali nejdříve do Exoty /kde se to megie nááramně líbilo, a později na rozhlednu..
Úterý 12.8,
vše probíhalo stejně:)
V agility jsme zkoušeli nové věci, které jsme dříve neznali. Myslím že nám to i docela šlo, megie se snažila a běhala jak andílek.:)
Jediné co mě vždycky dokázalo naštvat že ona když juž nechce tak tvrdohlavec Ne a Ne.. mohla jsme stát u skočky hodinu a ona si jí stejně vždycky podlezla nebo obešla:)
Středa 13.8 Odpoledne přijela Iveta, aby nás vyfotila, a tak jsme se šli podívat ještě do Exoty. Večer jsme jí šli s terkou a Britou vyprovodit a vrátili jsme se až za tmy:)
Jen co jsme došli, už nás volali, aby jsme šli taky na Noční hru pro psy.. /bylo za úkol projít parčíkem a u stromu byl vždycky nějaký figurant.. měli sme zjistit jestli si ho pejsek všimnul.. a u nás to dopadlo tak že tam byli 3 a megie neviděla ani jednoho:D / hold ovčák to není no:)
Čtvrtek 14.8 Dopilovávali jsme poslední nedostatky, aby jsme byli připraveni na páteční závod dobře:) Chodili jsme po procházkách, povídali si.
Večer se opékalo, a tak jsme seděli dlouho venku, pak nás Klárka s kterou jsme se začali bavit až poslední den pozvala do svého stanu /spíš menšího baráčku/ vytáhla kožešiny deky, a seděli jsme tam až do 2..:) Byla tam Alča s Dýnou, Janča s Fíkem, Terka s Britou, Klárka s Banym, a Já s Megie..:) Byl to fakt nejlepší večer.. Pejsánci spali a my jsme povídali:)
Když jsem pak lezla do spacáku, ani se mi nechtělo domů, zase to končí, říkala jsem si.. a tak jsem obejmula Megie a spali jsme..
Křáp najednou mě přobudila rána asi ve 4.. byla šílená bouřka a třískalo to fakt blízko..
Blesk Křáp.. a takhle pořád dokola.. Vzbudili se i holky co měli stany okolo nás:) Najednou začalo strašně pršet a já cítila poprašek jak to teče i na mě.. a to máme nepromokavej stan.. Byl to fakt hroznej slejvák, vypli proud. A já musím přiznat že jsem se i trochu bála..:) Megie spala jak pařez a když jsem si jí pak dala do spacáku tak na mě koukala jak na bačkory..:)
Pátek 15.8 závody
Nejhorší zjištění přišlo v pátek ráno.. vzbudila jsem se a byla jsem mokrá jako všechno ve stanu:D co nebylo mokré, to byla vyjmka, takže i můj diář kam si zapisuju všemožné akce jsme tam musela nechat:D
V 9 jsme se seřadili a šli stavět skočky na naše závody Byli to neoficiálky a byli rozdělené na
Začátečníci SA MA LA
My jsme byli v kategorii začátečníci.. Všichni pejsci běhali krásně,a největší radost mi udělala megie..:) běžela krásně, nic neschodila a byla to šikulka:) Když jsme čekali na vyhlašování tak jsem si říkala že by jsme mohli být tak 3.. A Nakonec Jsme zvítězili a byli 1
Měla jsem obrovskou radost a Megie /pokud to vnímala/ tak taky:)
Tábor byl super, už se těšíme na další ročník:)

27.7 08 Byli jsme u DORKY :)

27. července 2008 v 21:40 | ╬Mrs.Kl@jka╬
Ahojda:) téda tak jsem dneska po pů roce viděla mou maminku dorku:)
Bylo to moc super:)
Asi v půl 11 se paničky začali balit a vpůl 12 jsme vyjeli.. Stavěli jsme na benzínce, a pak už jsme jen jeli a jeli.. /cesta trvala 2 hodiny/:)
A pak jsme přijeli tam.. tam kde jsem prožívala moje první dny života:) Eliška→ moje minulá panička, mě přišla přivítat.. pak jsme si sedli do altánku a zachvíli přišla s maminkou dorotkou, nejprve raději na vodítku, protože od té doby co je vykastrovaná prý moc nemá ráda pejsky.. Jak jsme se začali očuchávat tak nejdříve trošku vyjela /komu by se taky líbilo kdyby jí někdo "vlezl" tam kde je pán:)
Ale pak už to bylo dobrý:) Podle mé paničky máme uplně stejnou povahu..:) obě dvě malé hyperaktviní potvůrky:) Pohráli jsme si a šli jsme na výlet.. šli jsme a šli.:) přes pole přes louky i dokonce přes potok.. ale daleko to nebylo.. :) když už jsme byli u Jinolických rybníččků, měli jsme se jít vykoupat:) Dorka tam skočila hned ale mě se nechtělo, později jsem se ale už koupala taky..:)
Nakonec jsme se zastavili v Kempu kde jsme si odpočali a páníčkové si dali něco dobrýho k snědku..:)
Zpátky jsme šli přes lesík a mojí paničku zase chytla "fotící" mánie a tak chodila pozadu a pořád mě "blejskala" :) Musím říct že je tam nádherná příroda a kdybych se tak nebála určitě bych se tam pořádně vydováděla jako dorka :)
Nakonec jsme si povídali v altánku u Elišky /resp. Páničci si povídali, já spinkala nebo si hrála s Dorkou/, dokonce přišli i Elišky rodiče tak si mě taky prohlédli..:)
Pak nastalo loučení,rozloučili jsme se, a největší loučení bylo s Dorkou, asi jsme to cítili že se zase dlouho neuvidíme tak jsme ještě chvíli řádili:) bylo to moc super..:)
Já i panička jsme odjížděli s blaženým pocitem.. Byl to krásně strávený den, Eliška je moc milá slečna, a moje maminka Dorka je ta nejlepší mamča jakou jsem si mohla přát...
Už se těším až se zase někdy v budoucnu uvidíme..:)
Pac a Pusu Megie a Klárka :-*
Fotky přidáme zítra

Byli jsme na Agilitkách

17. července 2008 v 20:58 | ╬Mrs.Kl@jka╬
Haf Haf
Tak vás zase zdravím:)
Máme novinky..:)
Včera- Jsme byli po půl roce na agility... a teda nebudete nám věřit jak nás to bavilo.. a myslím že nám to i šlo...
Když jsme tam přišli tak se ke mně nahrnuli pejsci a já strčila ocas pod zadeček a seděla...:)
Byla tam jedna paní.. maminka od Terky s Ťapinkou na mě byla hroozně milá a říkala že si vžddycky takovýho chlupáče jako jsem já přála:)
Později tam přišla paní bařinková, vydělali jsme překážky a pejsci šli skákat..
Mě, viktorku, a gobíka si paní Bařinková vzala a cvičili jsme poslušnost.. jako poslední úkol bylo, že s paničkou půjdu před pejsky.. panička mě vypustí nechá běhat a pak přivolá.. jenže když moej panička viděla ten rybník tak začala mít obavy.. které se vzápětí samosřejmě vyplnili. jen co mě pustila vzala jsem čáru a byla jsem v rybníku:) Moje panička se úplně styděla:)
Pak jsme si připravili Skočky a šli jsme přeskakovat.. paní Bařinková dala paničce salám a já najednou poslouchala jak andílek..
Další úkol byl Tunel.. nejprve sem tam vubec nechtěla.. vždyť takový žlutý kruh.. kdo by tam šel. ale později sem byla jak jatá a už tam chodila sama.. jediný problém byl, že sem se nechtěla nechat navádět přes skočky k tunelu po pravej straně a pravou rukou.... jsem zvyklá chodit jen nalevo a tak mi to nešlo..:)
Nakonec jsme zkoušeli Slalom.. říká se že je to nejtěžší překážka.. ale mě to šlo.. teda alespoň podle toho jak mě chválili..:)
Panička byla tak nadšená..a já taky.. už se těším na další agilitky a hlavně na agility tábor na který jedeme od 9.8 do 15.8 ..:)

ZAčínám plavat!!

13. července 2008 v 20:06 | ╬Mrs.Kl@jka╬
Ahojda.. téda tak dneska je ten slavný den teda.. pro ostatní asi moc ne..
Ale .. dneska jsem poprvé sama vlezla do vody a začala plavat..
Moje panička na mě koukala jako znovuzrozená, protože plavat jsem se vždycky bála.. a byla jsem jen tam kde jsem postačila..:)
Každopádně myslím si /teda spíš moje panička si myslí/ že mě to bavilo.. protože jsem vždycky plavala tam zpátky, tam zpátky.. a dokonce i pro klacíčky.. možná to bude tím, že to bylo v rybníku kde je klidná voda a tak sem se nebála že by mě smetl proud řeky:)
Tak se mějte kamarádi moji:) určitě se zase ozvu:)

Po dlouhé době

9. července 2008 v 9:56 | ╬Mrs.Kl@jka╬
Ahojda a HAF x)
Po dlouhý době se s Megie hlásíme..
Pokusím se v dohledný době pracovat na blogu, aby to taky k něčemu vypadalo, a aby měla megie radost.
Změnila jsem menu a Desing.. takže se určitě podívejte.
Jinak dneska jedeme po 4 měsících na agility a už budeme skákat takže uvidíme jakto půjde.
Jede s námi ještě kamarádka Vikinka takže aspoň tam meg nebude sama nová:)
No nic už končím..
Děkujeme za návštěvnost... už tu bylo pomalu 1000 lidí.. ahojda
a Haf Megie a Klárka :-*

Poprvé ve vodě x)

9. dubna 2008 v 19:12 | ╬Mrs.Kl@jka╬

Dneska jsme byli poprvé zkusit vlézt do rybníka..:)
Já jsem z toho měla trošku strach.. protože někteří voříšci vodu zrovna nemusí.. ale všechno předčilo moje očekávání..
Megie se do vody hned vrhla a začala poskakovat.. x) moc se jí tam líbilo.. nosila klacky.. pak zaskákala i pro piškoty.. až na to, že by mě po každém vylezení nemusela celou nahodit:D to bylo pěkný x) Tak hlavní je že jí voda nevadí..
Jinak.. už hezky spinká.. předchvílí žrala a teď vám prý posílá pac a pusu ahoj
Ps- zbytek zítra x)

3 Měsíce se psem

6. dubna 2008 v 19:28 | ╬Mrs.Kl@jka╬
3měsíce s Megie
Musím říct že od t doby co mi do života vstoupila tahle nádherná fenečka se jménem Megie se mi úplně obrátil celý život. Pejsek je to nejlepší co vás kdy může potkat.
Megie, roste jako z vody teď 9. 4 budeme slavit 5měsíců.
Chodíme na cvičák, a občas na agility. Na cvičáku jsme byli minulý týden prvně a Megie se tam docela líbilo, já jsem byla taky moc nadšená x)

A co už umíme?
Sedni-
Lehni
K noze
Ke mně
Zůstaň
Čekej
Nesmíš
Fuj
Teda spíš to musím říct že za pamlsek udělá všechno x) Ale oproti jiným 5měsíčním pesanům poslouchá. Je to šikulka x)

Neděle-17.2 →první Agilitky:)

18. února 2008 v 14:33 | Klajka
Teda, jak už jsem slíbila, musím sem hodit nějaký článeček jak sme si to včera užili, a musim říct, Všem agility doporučuju:)
Je to sprot při kterém se odreaguješ nejen ty, ale tvuj pesan se dostatečně vyblbne a navíc je v koliketivu dalších psíků.)

My jsme byli poprvé včera.
Přišli jsme s meg do areálu agil. a hned se na nás vyhrunly pesani, bylo jich fakt požehneně, Megie se dokonce tak bála že knučela a nakonec jsem jí museka vzít do náruče. Ostatní pesani zatím běhali a my jsme všechno očuchávali, chudák se celá klepala, ale později co si pesani dostatečně prohlídla a zjistila že dooravdy NEKOUŠOU:) si snimi začala hrát.
Cvičit agility zatím nebudeme (jsme nar. 9.11.2007-takže nám jsou teprve 3ěsíce a nechceme si zničit kloubíky) takže se budeme spíš chodit koukat, nejspíš taky proto, aby si Meg zvykla na kolektiv pesanů, a pak z nich neměla hrůzu:)
Postupně chceme začít trénovat tunel, a slalom, ale skoky až od pul roku..

No uvidíme jak nás to bude nakonec všechno bavit..ale doufám že nám to vydrží.:)

Záčínáme s Agility

17. února 2008 v 19:09 | Klajka
Takže.. s megie vyrážíme do K.O poprvé na agility:) tak uvidíme jak nám to pujde, nejdřív se jdeme asi psíš jen mrknout a očuchat si prostředí a pak to rozjedem, tak nám držte palce:) ♥
Nějaké odkazy na Agilitky:
TADY chodíme my s Megie

Den D

17. února 2008 v 18:25 | Klajka
Jenže já to nevydržela a ráo napsala paní e-mail sama. Po chvíli mi přišla odpověd, byla jsem ráda.
Mamka tedy navrhla že by jsme se tam jeli podívat , ale jen pod podmínkou, že se jedeme JENOM podívat a uvidíme jak se bude nám bude líbit. Mělo to jenom jeden háček,bylo to až za tím Jičínem a to je od nás poměrně daleko (cca 85km).
Tak sme vyjeli. Auto jsem popoháněla očima, a nemohla se dočkat. Jen co jsme dojeli na místo, vyhrnuly se na nás 2krásná štěňátka-fenečka a pejsek. Megie si ke mně hned sedla a začala se hladit. V tu chvíli jsem věděla že je moje. Asi na tom že první kontakt rozhoduje něco opravdu bude. Od paničky jsme dostali ještě několik rad na závěr, a nastalo loučení, nejdříve s bráškou Mufíkem, s maminkou Dorotkou a s paničkou. Dostali jsme ještě kinedril aby nám megie nezvracela. Nakonec jsme zamávali a jeli DOMŮ.

Dorazily jsme až za tmy. Na megie čekali doma 2 kamarádi: kocourek Mates a Morčák Sebik. Mates si chtěl hrát a jak skočil na Megie, začala chudák knůčet,a běžela ke mně. Pak se už držela jen u mně a všechno očuchávala. Večer se začala drbat a tak sme se ještě vykoupali a šli do hajan.
V noci jsme byli čurat venku jen 2x a jelikož byla hrozná tma,tak jsme jen obešli barák a šli spát....

1 Den→→

Jak to všechno začalo

17. února 2008 v 18:21 | Klajka
Kdybych měla mluvit za sebe, a odpovědět na otázku od kdy chci pejska, tak myslím že to snad muselo být od chvíle co jsem poprvé vykoukla na svět.

Jednoho toho mazlíka jsem měla dostat za 1.vysvědčení, jenže se to jaksi nestalo(nebyl plot)
a tak sem čekala dál, no a letos, když už mi bylo 15, a chodím do 9.třídy se mi moje největší přání splnilo.

Vše začalo 31.1 -tedy konec pololetí, a u nás i začátek Jarních prázdnin.
A tak sem začala přemlouvat, táta byl zásadně proti, že pes bude nejdřív na jaře, ale mamka měla slitování.
Od pátku jsem hledala na netu, odkazy na inzerci pesanů. Mamka zavolala jedné paní,a po dohodě jsme se tam jeli mrknout, pejsci byli krásní, JENŽE..
Měli to být ovčáci,a ty by byli moc velký.. a tak z toho nakonec sešlo. Ale já jsem nepřestala, ještě ten večer našla odkaz na pesana-byl to voříšek. ALE..zase byl problém bylo to až za jičínem.
Mamka ale slíbila že ráno zavolá...Tolleri_by_zironjones.jpg animalice picture by Jablaloveova
:)
 
 

Reklama